Budynki wykonane z drewna nadal nie są najpopularniejszym rozwiązaniem w naszym kraju. Drewno zdecydowanie nie należy do najczęściej wybieranych materiałów budowlanych. Jeśli decydujemy się na zbudowanie własnego domu z całą pewnością powinniśmy rozważyć drewnianą konstrukcję, ponieważ ma ona wiele dużych zalet, z których często nawet nie zdajemy sobie sprawy.
Domy drewniane wykonane są z naturalnego materiału, który tworzy niepowtarzalny mikroklimat wewnątrz budynku. Badania pokazują, że osoby mieszkające w domach z drewna żyją nawet kilkanaście lat dłużej. Dodatkowo domy drewniane posiadają szereg zalet związanych z technologią wykorzystywaną do ich budowy – przede wszystkim czas budowy takiego domu jest bardzo krótki. Domy jednorodzinne z drewna powstają w kilka miesięcy. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu „suchej” technologii – budynek jest konstruowany z gotowych elementów z użyciem gwoździ i metalowych łączników. W przypadku domów z drewna jedynym „mokrym” elementem jest fundament. Reszta budynku może być postawiona nawet zimą. Taki dom jest również bardzo lekki, co w znacznym stopniu wpływa na zmniejszenie fundamentów i może w bardzo dużym stopniu ograniczyć koszty związane z ich wykonaniem.
Jak widać dom z drewna może okazać się doskonałym pomysłem dla osób, którym zależy na oszczędzeniu czasu oraz pieniędzy. Można zbudować go o praktycznie dowolnej porze roku. Taki budynek powstanie w kilka miesięcy, będzie ekologiczny i zdrowy dla mieszkańców. W wielu krajach, także tych o chłodniejszym klimacie, drewno traktowane jest jako standardowy materiał budowlany i cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Niestety w Polsce wciąż nie doceniamy zalet naturalnego materiału i rzadko decydujemy się na domy drewniane. Nie należy zbyt łatwo ulegać stereotypom – dom z drewna jest dobrym rozwiązaniem, z którego będziemy zadowoleni nawet po latach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here