Gdy decydujemy się na własny dom możemy wybrać jedną z dwóch opcji – projekt gotowy lub indywidualny. Obie mają swoje wady i zalety, nie wato więc zbyt łatwo rezygnować z jednego z nich.
Oczywistą zaletą projektu przygotowanego przez architekta jest jego idealne dopasowanie do potrzeb klienta. Za to gotowy projekt domu jest tańszy i sprawdzony w praktyce. Warto pamiętać, że oba projekty domów zostały przygotowane przez profesjonalnych architektów i muszą spełniać te same wymagania. Gotowy projekt domu jest uniwersalny i dostosowany do różnych projektów działek. Oczywiście musimy pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, będziemy musieli zlecić adaptację projektu, co będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami. Gotowym projekt może być także znacznie tańszy, różnice w cenach projektów sięgają nieraz kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie może więc dziwić fakt, że inwestorzy bardzo często decydują się na takie właśnie rozwiązanie. Dodatkowo gotowy projekt domu ułatwia załatwienie formalności koniecznych do rozpoczęcia budowy. Ewentualne zmiany i poprawki możemy nanieść także w trakcie budowania domu.
Jeśli jednak zależy nam na jakimś konkretnym rozwiązaniu lub bardzo dokładnie wiemy czego chcemy i nie możemy znaleźć tego w katalogu z gotowymi projektami domów, powinniśmy zdecydować się na indywidualny projekt. Będzie on bez wątpienia kosztował więcej, zadowoli jednak w stu procentach nasze potrzeby i bez wątpienia nie będziemy żałowali takiego wyboru nawet po latach. Dobry architekt pomoże nam wcielić w życie nasze plany i marzenia dotyczące domu. Będziemy mogli dokładnie określić jego wielkość, ilość i rozmieszczenie pomieszczeń, kształt bryły budynku oraz wygląd jego elewacji. Wszytko zależy wyłącznie od naszych możliwości finansowych. Jak widać oba rozwiązania zarówno gotowy projekt domu, jak i przygotowany na indywidualne zamówienie mają swoje zalety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here