Domy z bali tworzą skojarzenie z Podhalem, z tradycyjnym zakopiańskim przede wszystkim stylem domów z drewna z litych bali o strzelistych, ostrych dachach. Podhalańskie domy są jedyne w swoim rodzaju. Są to budynki tradycyjne, w które tchnięto przede wszystkim ducha nowoczesności. Domy z bali jako lokale mieszkalne nowoczesne, a dlaczego nie?

Domy z drewnianych bali kojarzą się z bliskością natury, są surowe i wydawać by się mogło, że to budynki pozbawione wygód. Dlaczego jednakże domy jednorodzinne uważane za lokale mieszkalne luksusowe są nadal budowane z bali? Budowa domów z bali nie jest równoznaczna z rezygnacją ze wszystkich zdobyczy współczesnej cywilizacji. Takie drewniane mieszkania są ciepłe i bardzo estetyczne, a głównie zdrowe i ekologiczne. Zapewniają też wszystkie wygody, jakie oferują najnowocześniejsze zdobycze cywilizacji.

Drewno jest najdoskonalszym materiałem do budowy, jaki podarowała nam natura! Ludzie wykorzystują je jako sprawdzony budulec od zawsze. Klimat takiego drewnianego lokalu mieszkalnego zbudowanego z naturalnych, litych bali jest też wyjątkowy. Żaden dom mu nie dorówna, bo żaden nie będzie pachniał de fakto lasem, a drewniany mieszkanie tak aktualnie pachnie. Drewno ma także świetne właściwości izolacyjne. Łatwo się ogrzewa, ale wolno oddaje ciepło, poprzez co intuicyjny dom jednorodzinny staje się ekologicznym domem energooszczędnym. Ogrzewanie lokalu z bali jest więc niesamowicie ekonomiczne. Ściany mieszkania drewnianego są prócz tego zawsze ciepłe, ponieważ drewno jest ciepłym budulcem, można to sprawdzić poprzez dotyk. Drewno nigdy nie jest zimne. Zimą w domu jest ciepło, a latem drewno przyjemnie chłodzi nawet w największe upały.

Domy drewniane z bali są ekologicznym wyrazem dbałości o środowisko i oszczędzanie energii. A takie domy jednorodzinne są coraz bardziej na topie. Jednocześnie budowa domów z drewna na dzień dzisiejszy zaczyna przeżywać swój kolejny renesans. Kolejną wielką zaletą takiego mieszkania jest jego szybka budowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here